Téli elmélkedés

2008. november 29. Írta: Gálos Mónika

A hosszú, kellemes ősz után beköszöntött a tél. Bár sokan nem szeretik a sötét délutánokat, a hideg estéket, ezt az időszakot mégis felhasználhatjuk arra, hogy kissé visszavonuljunk a meleg szobába. Gyújtsunk gyertyát, és egy illatos teát kortyolgatva beszélgessünk a családi asztalnál.

Téli elmélkedés A hosszú, kellemes ősz után beköszöntött a tél. Bár sokan nem szeretik a sötét délutánokat, a hideg estéket, ezt az időszakot mégis felhasználhatjuk arra, hogy kissé visszavonuljunk a meleg szobába. Gyújtsunk gyertyát, és egy illatos teát kortyolgatva beszélgessünk a családi asztalnál. De ez az idő alkalmas arra is, hogy egy kicsit lecsendesedve elgondolkodjunk az élet dolgairól.

Közeledik az év vége.

Ilyenkor egy kis számadást végezhetünk az év történéseiről. Milyen jó és rossz dolgok történtek velünk, milyen sikereink voltak, kiket bántottunk meg, vagy kik bántottak meg minket, kik segítettek nekünk az elmúlt időszakban? Mennyit törődtünk szeretteinkkel és vajon jól szerettük-e őket? Talán hihetetlennek tűnik, de az ölelés, érintés, „szeretgetés” hiánya a gyermekeknél komoly felnőttkori problémákhoz vezethet.
A saját praxisomban is találok példát erre: egy hölgy már régóta küzdött súlyproblémával, amit az is nehezített, hogy folyamatosan kívánta az édességet. Ez lehetett csoki, desszert, sütemény – az édes íz hiányzott neki. Ő is tudta, hogy súlyproblémáiért az édesség is felelős. A kezelés során kiderült, hogy az édesanyjához kötődik a probléma, akihez nem lehetett odabújni, aki nem ölelgette, szeretgette meg a kislányát. A szeretethiányt próbálta édességgel pótolni. A kezelések hatására már sokkal kiegyensúlyozottabban táplálkozik és a súlycsökkenés is megindult.

A terápia fontos eleme volt a megbocsátás.

Rengeteg időt töltünk azzal, hogy dédelgetjük régi sérelmeinket. A régi sérelmek gyengítik az embert és sok energiát vonnak el a fontos dolgoktól. Ezért a múlt dolgain ne rágódjunk túl sokat, ami elmúlt, jó szívvel engedjük el, és tudjuk, hogy jön helyette valami jobb! Sokszor a dolgok azért érnek véget, hogy helyet adjanak valami újnak. Jobb, ha elfogadjuk, hogy mindig lesznek olyanok, akik megbántanak és olyanok is, akik nagyon szeretnek és segítenek minket. Ha bezárkózunk, megússzuk ugyan a csalódásokat, de az emberi kapcsolatoknak vagy épp a szerelemnek sem adunk esélyt. Az elfogadás, a megbocsátás és a szeretet oldják fel azt a köteléket, amely gúzsba köt minket. Emellett felruháznak olyan erővel, amelynek segítségével boldog, békés és elégedett életet teremthetünk magunknak.

A kineziológia vallja, hogy testi problémáink, betegségeink gyakran lelki eredetűek.

Ha tisztázzuk magunkban lelki sérelmeinket, testi problémáinkat is megelőzhetjük, meggyógyíthatjuk. E gyakran mélyen gyökerező lelki eredetű problémák megtalálásában és feloldásában tud a kineziológus a megfelelő eszközökkel, gyakorlatokkal, kezelésekkel segíteni.
Egy fiatal lány állandó szemgyulladással küzdött. Az izomtesztelés segítségével kiderítettük, hogy édesapja a meghatározó személy a problémájában. Olyan elvárásai voltak a lányával szemben, amelyeknek ő, – akárhogyan is igyekezett - nem tudott megfelelni. Édesapja kívánságára lett építészmérnök, de sosem tudott komoly sikereket elérni ezen a pályán. Ez a görcsös megfelelni akarás, és az emiatt érzett bűntudat, hogy ez mégsem sikerül, vezetett a folyamatos szemgyulladáshoz. Szervezete így jelezte, hogy elég volt a stresszből! Felszínre került tehát a probléma gyökere, így meg tudta bocsátani saját magának, hogy képtelen volt megfelelni édesapja elvárásainak. Megszűnt a bűntudata, a szeme is teljesen rendbe jött. Nem sokkal ezután pedig felajánlottak neki egy állást, ahol végre azzal foglalkozhatott, amivel mindig is szeretett volna.

Fontos tehát, hogy figyeljünk oda magunkra és vágyainkra.

Gondolkodjunk pozitívan, élvezzük az élet nyújtotta élményeket! Tűzzünk ki célokat, készítsünk terveket a megvalósításukra. Vágjunk bele, bízzunk saját képességeinkben! És ha mégsem olyan az életünk, amilyennek szeretnénk, legyen erőnk változtatni rajta.

kezdőlap kapcsolat oldaltérkép rss